Verona

Produkty odnawialne do renowacji zabytkowego budynku

Rodzaj budynku: budynek jednorodzinny
Rodzaj interwencji: kapitalny remont
Liczba mieszkań: 1
Powierzchnia do chodzenia netto: 240 m2
Średnia lokalna wysokość: 3
Poziom obudowy: średni / wysoki
Średnie dyspersje: 40 W/m2
Poprawa efektywności energetycznej budynku: G
Klasyfikacja energetyczna budynku: E

KONTEKST MIESZKANIOWY

Na pagórkowatym terenie, otoczonym winnicami w prowincji Werona , przeprowadzono ważną renowację starego zabytkowego budynku. Cały dom, podzielony na trzy kondygnacje, ma powierzchnię około 240 m2 i obowiązkowo należało zagwarantować wykorzystanie energii odnawialnej do ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, a także spełnienie kryteriów minimalnego wpływu estetycznego na na zewnątrz.

POMYSŁ NA PROJEKT

Wybór rodzaju systemu został dokonany w oparciu o najlepsze na rynku pomp ciepła technologie, które respektują warunki architektoniczne istniejącego zabytkowego obiektu

SCHEMAT INSTALACJI

  • 1. Pompa ciepła
  • 2. Grzejniki
  • 3. Klimakonwektor
  • 4. Ogrzewanie podłogowe

REALIZACJA PROJEKTU

Pierwszym wyborem było stworzenie systemu wyłącznie elektrycznego. W późniejszym etapie zdecydowano o ogrzewaniu i chłodzeniu otoczenia za pomocą jednej maszyny oraz o zapewnieniu oddzielnego generatora do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Instalacja została następnie zakończona systemem podpodłogowym na pierwszym piętrze, natomiast na drugim i trzecim piętrze, ponieważ system podpodłogowy nie mógł być zainstalowany ze względu na istniejące podłogi, zdecydowano się na grzejniki . Wreszcie, jeśli chodzi o chłodzenie, zainstalowano konwektory wentylatorowe , które mogą pracować również w trybie grzania, głównie w połowie sezonu.

WYWIADY Z PROFESJONALISTAMI

NETTUNO TERMOIDRAULICA – INSTALATOR

JAKIE BYŁO TWOJE DOŚWIADCZENIE Z ARISTONEM?

Do tej pory zainstalowałem tylko kilka kotłów Ariston, była to pierwsza instalacja pomp ciepła. Znalazłem się bardzo dobrze, są intuicyjne i łatwe w instalacji

NETTUNO TERMOIDRAULICA – INSTALATOR

DLACZEGO WYBRAŁEŚ ARISTONA?

Wybrałem Ariston ze względu na bliskość centrum pomocy, a także dałem się poprowadzić mojemu zaufanemu projektantowi. Jestem bardzo zadowolona z produktów, mam dużo ciepłej wody i to mnie szczególnie zainteresowało, ponieważ mamy 4 latka w rodzinie.