Ceriana, Imperia

Remont i budowa obiektu o wysokiej klasie efektywności energetycznej

Rodzaj budynku: Rezydencja prywatna
Rodzaj interwencji: Restrukturyzacja
Liczba mieszkań: 2
Całkowita powierzchnia netto: 350 m2
Średnia wysokość lokalna: 3,0 m
Poziom obudowy: średni/wysoki
Średnia dyspersja: 22 kWh/m2
Poprawa efektywności energetycznej budynku: -
Klasyfikacja energetyczna budynku: A1
Strefa klimatyczna: D

KONTEKST MIESZKANIOWY

W głębi lądu Sanremo, wśród wiekowych drzew oliwnych o jakości Taggiasca, znajduje się liguryjskie miasteczko Ceriana, bogate w klasyczne tarasy uprawne drzew oliwnych. W tej scenerii znajduje się kilka wiejskich domów, niegdyś używanych przez plantatorów oliwek, które dziś są przedmiotem rewaloryzacji terytorium

POMYSŁ NA PROJEKT

Projekt obejmował renowację wewnętrzną i zewnętrzną dwóch domów (jeden o powierzchni 150 m 2 ) na rzecz budowy obiektu w wysokiej klasie energooszczędności charakteryzującej się doskonałą dbałością o szczegóły i wykończenia zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne , z rozwiązaniami technicznymi wewnątrz awangardowych mieszkań.

Biorąc pod uwagę kontekst, energia elektryczna była z pewnością idealnym rozwiązaniem, a nieruchomość zdecydowała się zainstalować niezależne pompy ciepła w połączeniu z kotłem na drewno w każdym z domów.

Biorąc pod uwagę ograniczoną przestrzeń techniczną do eksploatacji i przechowywania drewna produkowanego przez osiedle, potrzebny był produkt, który byłby prosty w instalacji, zajmujący jak najmniej miejsca, a jednocześnie gwarantujący maksymalną elastyczność działania, aby jak najlepiej dopasować się do systemu wieloenergetycznego

SCHEMAT TECHNICZNY

  • 1. Pompa ciepła
  • 1a. jednostka zewnętrzna
  • 1b. jednostka wewnętrzna
  • 2. Połączony zbiornik buforowy
  • 3. Podgrzewacz wody
  • 4.Grzejniki

REALIZACJA PROJEKTU

Najodpowiedniejszym wyborem systemu okazała się pompa ciepła Nimbus Plus ST NET w rozmiarach 90 i 110 . Systemy bliźniacze pracują na połączonym zbiorniku buforowym, do którego ciepło wytwarzane przez kocioł na drewno wpływa również podczas pracy. W mieszkaniach pomieszczenia ogrzewane są niskotemperaturowymi grzejnikami stalowymi , a ciepła woda użytkowa jest szybko i komfortowo wytwarzana przez Nimbus, który kładzie nacisk na zbiornik buforowy, który zawiera wężownicę szybkiej wymiany

WYWIADY Z PROFESJONALISTĄ

MARTINI COSTRUZIONI – BUILDER

DLACZEGO WYBRAŁEŚ ARISTONA?

Jesteśmy małą firmą budowlaną wyposażoną w niezbędnych pracowników do samodzielnego wykonania prawie wszystkich prac budowlanych. Jednak tam, gdzie nie docieramy, korzystamy z dostawcy wybranego ze względu na jakość produktów i wsparcie, którego mogą nam udzielić na wszystkich etapach przetwarzania.

Z tego powodu wybrałem Ariston: chciałem produktu, który miałby za sobą zorganizowaną, przygotowaną strukturę i który zapewniłby mi spokój podczas ćwiczeń, łatwość instalacji i dawałby się najlepiej wkomponować w szczególny naturalistyczny kontekst domów wybudowany.

Ariston towarzyszył mi od samego wyboru zakładu: dzięki kontrolom serwisu przedsprzedażowego udało mi się znaleźć najbardziej odpowiednie rozwiązanie. Wsparcie udzielone przez serwis, zarówno w fazie instalacji, jak i podczas uruchamiania systemów, pozwoliło mi również dotrzymać zobowiązań wobec klientów i dostarczyć im systemy gwarantowane do długiego użytkowania.

POWIĄZANE PROJEKTY

Rozwiązania Ariston zarówno dla nowo budowanych jak i remontowanych domów/mieszkań, zawsze spełniają najwyższe standardy pod względem jakości, innowacyjności i efektywności energetycznej. Odkryj inne projekty i referencje.