Iglesias, Carbonia-Iglesias

Klimatyzacja dwustopniowa w lokalu handlowym

Obiekt: salon fryzjerski (sektor usługowy)
Rodzaj interwencji: Wymiana generatora
Liczba mieszkań: -
Powierzchnia do chodzenia netto: 300 m2
Średnia wysokość lokalna: 4 m
Poziom domu: -
Średnie dyspersje: 70 Watt/m2
Poprawa efektywności energetycznej budynku: od C do A1
Klasyfikacja energetyczna budynku: A1
Strefa klimatyczna: C

KONTEKST MIESZKANIOWY

“Scissorhands”, w Iglesias to jeden z najbardziej znanych salonów kosmetycznych, a także salon sprzedaży profesjonalnych produktów do włosów jaki można znaleźć  na Sardynii. Salon o bardzo oryginalnym wystroju i wyposażeniu z dbałością o najmniejsze szczegóły, mieści się na dwóch piętrach o łącznej powierzchni 300 m2. W ostatnich latach  właściciele zostali zmuszeni do ograniczenia godzin otwarcia w okresie letnim ze względu na wysokie temperatury jakie panowały wewnątrz. Zainstalowany generator starej generacji: nie był w stanie zapewnić odpowiedniej temperatury i komfortu w upalne dni i miał bardzo wysokie zużycie prądu.

POMYSŁ NA PROJEKT

Idea projektu zakładała wymianę starego generatora 20 kW na bardziej wydajny i najnowszej generacji, aby móc skorzystać z zachęt oferowanych przez "Konto Cieplne". Biorąc pod uwagę rodzaj powierzchni handlowej, projektant wolał przewymiarować moc systemu, aby zapewnić klientom salonu komfortową temperaturę i wilgotność nawet latem. Aby zapewnić znaczną oszczędność kosztów energii elektrycznej, projektant zdecydował się podzielić moc systemu na 2 pompy ciepła o mocy 11 kW.

SCHEMAT INSTALACJI

  • 1. Nimbus 110 M Pocket
  • 1a. Do jednostki zewnętrznej
  • 1b. Listwa zaciskowa przyłączeniowa
  • 2. Bufor
  • 3. Strefa grzania/chłodzenia

REALIZACJA PROJEKTU

Najodpowiedniejszym wyborem systemu okazała się instalacja 2 pomp ciepła Nimbus Pocket 110 M NET połączonych równolegle na 100 litrowym buforze. Nimbus Pocket 110 M NET, którego jednostki zewnętrzne zostały zamontowane na konstrukcjach betonowych na dachu budynku, pracują w systemie w sposób modułowy, gwarantując maksymalny komfort cieplny i duże oszczędności na rachunkach.

WYWIADY Z PROFESJONALISTAMI

GSM BY GIANNI MASALA - INSTALATOR

DLACZEGO ZAINSTALOWAŁEŚ ARISTONA?

Ariston to marka historyczna, a przede wszystkim jeden z nielicznych producentów pomp ciepła. Ponieważ „Mani di Scbice” jest bardzo popularne i dobrze znane na Sardynii, chciałem mieć pewność, że robię dobrą robotę. A Ariston to dla mnie gwarancja jakości i wysokiej wydajności. Ponadto wiedziałem, że mogę liczyć na stałe wsparcie firmy: zawsze byłem śledzony z wielką uwagą przez zespół Ariston, począwszy od fazy instalacji na miejscu, aż po doradztwo regulacyjne dotyczące praktyki otwierania konta termicznego.

WŁAŚCICIELKA „NOŻYC RĘKOMA”

JAK CZUŁEŚ SIĘ Z PRODUKTAMI ARISTON?

Tego lata po raz pierwszy od wielu lat w końcu udało nam się zapewnić naszym klientom maksymalny komfort, zarówno pod względem temperatury, jak i wilgotności. A to zwiększyło liczbę codziennych wizyt, co nie jest oczywiste w salonie kosmetycznym w najgorętszych miesiącach roku. Co więcej, zacząłem już korzystać z konta termicznego, więc mogę powiedzieć, że jestem naprawdę zadowolony

POWIĄZANE PROJEKTY

Rozwiązania Ariston zarówno dla nowo budowanych jak i remontowanych domów/mieszkań, zawsze spełniają najwyższe standardy pod względem jakości, innowacyjności i efektywności energetycznej. Odkryj inne projekty i referencje.