Forlimpopoli, Forlì Cesena

Przebudowa domu dwurodzinnego z pełną instalacją elektryczną

Rodzaj budynku: Bliźniak
Rodzaj interwencji: termomodernizacja budynku
Liczba mieszkań: 1
Całkowita powierzchnia netto: 162 m2
Średnia wysokość lokalna: 2,70 m
Poziom mieszkania: Średni
Średnia dyspersja: -
Poprawa efektywności energetycznej budynku: G > A4
Klasyfikacja energetyczna budynku: A4
Strefa klimatyczna: D

KONTEKST MIESZKANIOWY

W Forlimpopoli (FC) , w cichej i zadbanej okolicy przy Via Emilia, niedawno przebudowano dom w zabudowie bliźniaczej z dużym ogrodem od frontu . 

POMYSŁ NA PROJEKT

Idea projektu wyróżnia się niezawodnością i optymalizacją zużycia energii. Zaproponowane rozwiązanie to pompa ciepła typu split do ogrzewania i chłodzenia, podgrzewacz z pompą ciepła do przygotowania CWU, takie połączenie pozwala na ciągłość pracy i maksymalną wydajność. Gwarantując maksymalny komfort dla użytkownika, skupiono się na maksymalnym wykorzystaniu źródeł odnawialnych: system fotowoltaiczny na dachu dobrze współpracuje z obydwoma produktami, znacząco zmniejszając zużycie energii.

SCHEMAT INSTALACJI

  • 1. Pompa ciepła Nimbus S Plus 70 (a: jednostka wewnętrzna; b: jednostka zewnętrzna)
  • 2. Podgrzewacz wody Nuos Plus 250 z pompą ciepła
  • 3. Promieniujący system podłogowy
  • 4. Cewka wentylatora
  • 5. System fotowoltaiczny

REALIZACJA PROJEKTU

Wybór instalacji padł na promiennikowy system podłogowy do ogrzewania pomieszczeń , system emisyjny, który gwarantuje maksymalną wydajność operacyjną w fazie zimowej oraz jednolity komfort. Do chłodzenia w okresie letnim zdecydowano się na ścienny system emisyjny klimakonwektorów naściennych , który gwarantuje sprawną i wydajną obsługę dzięki odpowiednio dobranej pompie ciepła.

WYWIADY Z PROFESJONALISTAMI

STUDIO TERMOTECHNICZNE VANNI MEDRI – PROJEKTANT

DLACZEGO WYBRAŁEŚ ARISTONA?

Różnorodność produktów Ariston pozwala mi na wybór różnych rozwiązań projektowych. Oferowane przez firmę usługi, począwszy od doradztwa zespołu Presale, wspomagają postać projektanta od fazy doboru do rozwoju produktów. Idea zagwarantowania komfortu z pełnym systemem elektrycznym w wysokowydajnej pompie ciepła doprowadziła jedynie do wyboru Nimbus S do ogrzewania i chłodzenia promiennikowego, w połączeniu z klimakonwektorami.
Ciepła woda użytkowa wytwarzana jest dzięki Nuos Plus, co gwarantuje stałą obsługę i maksymalne oszczędnośc

WŁAŚCICIEL NIERUCHOMOŚCI

JAKIE ZALETY ZNALAZŁEŚ W PRODUKTACH ARISTON

System gwarantuje nam doskonałą obsługę zarówno w zakresie ogrzewania, jak i chłodzenia. Połączenie fotowoltaiki z pompą ciepła pozwala nam mieć nowoczesny, wydajny i tani system

POWIĄZANE PROJEKTY

Rozwiązania Ariston zarówno dla nowo budowanych jak i remontowanych domów/mieszkań, zawsze spełniają najwyższe standardy pod względem jakości, innowacyjności i efektywności energetycznej. Odkryj inne projekty i referencje.