Vinovo, Torino

Nowoczesne i monoenergetyczne rozwiązanie dla apartamentowca w prowincji Turyn

yp budynku: apartamentowiec
Rodzaj interwencji: Nowa konstrukcja
Liczba mieszkań: 13
Powierzchnia do chodzenia netto: 1.000 m2
Średnia wysokość lokalna: 2,7 m
Poziom obudowy: średni/wysoki
Średnia dyspersja: 38 kWh/m2
Poprawa efektywności energetycznej budynku: -
Klasyfikacja energetyczna budynku: A4
Strefa klimatyczna: E

KONTEKST MIESZKANIOWY

W Vinovo, u bram Turynu, zbudowano blok mieszkalny składające się z 13 mieszkań o różnej powierzchni od 55 do 120 m 2 . Projekt, wpisany w kontekst urbanistyczny , zakładał rozbiórkę starego budynku rzemieślniczego na rzecz budowy konstrukcji o wysokiej klasie efektywności energetycznej, charakteryzującej się rozwiązaniami technicznymi i domotycznymi wewnątrz mieszkań w najnowszej technologii bez pominięcia ważnych i zadbane tereny zielone wspólne i prywatne.

POMYSŁ NA PROJEKT

Pomysł projektowy przewidywał nowoczesne i monoenergetyczne rozwiązanie definitywnie rezygnujące z użycia gazu. Wybrano więc rozwiązanie do ogrzewania, chłodzenia i wytwarzania ciepłej wody użytkowej wyłącznie za pomocą niezależnych pomp ciepła, z których każda jest zainstalowana w pomieszczeniu technicznym, w które wyposażone jest każde mieszkanie. Mieszkania wyposażone są również w kontrolowane systemy wentylacji mechanicznej.

SCHEMAT INSTALACJI

  • 1. Pompa ciepła Nimbus Compact S NET - Jednostka zewnętrzna
  • 2. Pompa ciepła Nimbus Compact S NET - Jednostka wewnętrzna
  • 3. Zintegrowany czajnik o pojemności 180

REALIZACJA PROJEKTU

Zastosowano pompy Nimbus Compact S NET 40 i 70. W mieszkaniach ogrzewanie zastosowano ogrzewabnie podłogowe, a chłodzenie latem za pośrednictwem klimakonwektorów Nimbus Aquaslim WH w rozmiarach 20 i 25 Ciepła woda użytkowa jest produkowany szybko i wygodnie przez zintegrowany 180-litrowy zasobnik Nimbus Compact.

System uzupełnia system fotowoltaiczny o mocy 1215 kWp na każde mieszkanie

WYWIADY Z PROFESJONALISTAM

IRV COSTRUZIONI, GRIFFA DARIO – BUDOWNICZY

DLACZEGO WYBRAŁEŚ ARISTONA?

Wybrałem firmę Ariston ze względu na jakość produktów oraz szeroki wybór, jaki daje oferta marki. Ponadto staranne zaprojektowanie produktów pozwoliło mi idealnie zintegrować pompy ciepła i wewnętrzne jednostki hydrauliczne w kontekście naszego budynku.

Różnica polegała jednak na tym, że zespół Ariston: zespół przedsprzedażowy był blisko mnie już od fazy wyboru produktu, wspierając mnie w identyfikacji najbardziej odpowiednich produktów do instalacji na miejscu, podczas gdy zespół posprzedażowy był dla mnie. h ułatwione w fazie rozruchu roślin. Wszystko to pozwoliło mi zagwarantować terminową dostawę mieszkań

DO. IND. PAOLO MARCHISONE (ETA PROGETTI STUDIO ASSOCIATO) – PROJEKTANT

DLACZEGO ARYSTON?

Rodzaj konstrukcji był bardzo zróżnicowany, od małych mieszkań z jedną sypialnią do dużych mieszkań: to skłoniło mnie do szukania dostawcy, który miałby bardzo sprecyzowany zakres mocy pomp ciepła.

Po przeanalizowaniu wymagań systemowych oceniłem, że produkty Ariston najlepiej pasują do projektu: zaawansowane technicznie, z doskonałymi plonami, dobrze dopracowaną konstrukcją i dobrze wyartykułowanym zakresem potencjałów, który pozwolił mi na punktualne obliczenie rozmiarów pomp ciepła w oparciu o rzeczywiste potrzeby każdej jednostki bez konieczności kompromisów.

Doceniłem również znaczne wsparcie techniczne ze strony Przedsprzedaży w realizacji schematu systemu, spisu technicznego oraz określenia rozmiarów i charakterystyk maszyn do zainstalowania.