Novi Ligure, Alessandria

Pełna integracja systemów w apartamentowcu “bez gazu”

Budynek: blok mieszkalny
Rodzaj interwencji: Nowa konstrukcja
Liczba mieszkań: 17
Powierzchnia do chodzenia netto: 1.500 m2
Średnia wysokość lokalna: 2,7 m
Poziom mieszkania: wysoki
Średnie dyspersje: 26 Watt/m2
Poprawa efektywności energetycznej budynku: -
Klasyfikacja energetyczna budynku: A4
Strefa klimatyczna: E

KONTEKST MIESZKANIOWY

W kondominium „Le Farfalle” w Novi Ligure w prowincji Alessandria zbudowano 17 mieszkań „bez gazu” w ramach budownictwa na wysokim poziomie. Połączenie izolacji termicznej i akustycznej, paneli fotowoltaicznych, ogrzewania podłogowego i chłodzenia doprowadziło do powstania nowoczesnego kondominium charakteryzującego się bardzo niskimi stratami ciepła.

POMYSŁ NA PROJEKT

Pomysł projektowy polegał na stworzeniu systemu doskonale wkomponowanego w domy i gwarantującego maksymalny komfort ogrzewania zimą i klimatyzacji latem.

SCHEMAT INSTALACJI

  • 1. Nimbus Plus 50 S NET
  • 1a. Do jednostki zewnętrznej
  • 1b. Jednostka wewnętrzna
  • 2. Nuos Plus 200
  • 3. System fotowoltaiczny
  • 4. Strefa grzania lub chłodzenia

REALIZACJA PROJEKTU

Również dzięki dużej ciszy, najlepszym wyborem systemu okazał się Nimbus Plus 50 S NET w połączeniu z Nuos Plus 200. Aby ogrzać 17 mieszkań, pompy ciepła zostały podłączone do systemu ogrzewania podłogowego i ustawione na chłodzenie latem . Kontrolowana wentylacja mechaniczna (VMC) zapewnia jakość powietrza w pomieszczeniach. Aby zaspokoić zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową, zainstalowano pompę ciepła Nuos Plus 200. Na koniec zainstalowano scentralizowany system fotowoltaiczny na wiatach parkingów kondominium.

WYWIADY Z PROFESJONALISTAMI

BOGGERI SPA – BUDOWNICZY

DLACZEGO WYBRAŁEŚ ARISTONA?

Celem było zbudowanie budynku niestandardowego, który oferowałby doskonały kompromis pomiędzy oszczędnością a wygodą, a także gwarantujący doskonałą integrację systemów z konstrukcją. Możliwość oddzielenia systemu grzewczego od produkcji ciepłej wody użytkowej okazała się bardzo skuteczna, ponieważ pozwala zaspokoić współczesne wymagania. Ponadto ważne było zaoferowanie kupującym możliwości zdalnego zarządzania za pomocą smartfona lub tabletu. Dziś klient końcowy jest bardzo wrażliwy na technologię, a system zaproponowany przez Ariston okazuje się być zwycięskim rozwiązaniem