Frattamaggiore, Napoli

Technologia pompy ciepła w nowo wybudowanym apartomentowcu

Budynek: blok mieszkalny
Rodzaj interwencji: Nowy budynek
Liczba mieszkań: 22
Powierzchnia do chodzenia netto: 2.300 m2
Średnia wysokość lokalna: 3 m
Poziom mieszkania: wysoki
Średnie dyspersje: 80 Watt/ m2
Poprawa efektywności energetycznej budynku: -
Klasyfikacja energetyczna budynku: A2
Strefa klimatyczna: D

KONTEKST MIESZKANIOWY

W gminie Frattamaggiore, około 15 km od Neapolu, zbudowano kondominium z 22 apartamentami, położone
kilka kroków od centrum miasta. Ożywienie gospodarcze na tym obszarze doprowadziło do rozbudowy budynku charakteryzującej się coraz większą dbałością o technologię, komfort i efektywność energetyczną.

POMYSŁ NA PROJEKT

Początkowo pomysł na projekt zakładał zgodność z pozwoleniem na budowę, które określało instalację kotłów kondensacyjnych. W pierwotnym projekcie kotły były wyposażone w systemy odnawialne do produkcji ciepłej wody użytkowej oraz tradycyjne klimatyzatory do klimatyzacji letniej. Następnie, dzięki dalekowzroczności producenta, pomysł projektowy doprowadził do zastosowania bardziej innowacyjnych technologicznie i całkowicie elektrycznych systemów.

SCHEMAT INSTALACJI

  • 1. kieszonkowy Nimbus 70 M NETTO
  • 1a. Do jednostki zewnętrznej
  • 1b. Listwa zaciskowa przyłączeniowa
  • 2. szt. EVO 110 A +
  • 3. Strefa grzania/chłodzenia

REALIZACJA PROJEKTU

Najodpowiedniejszym wyborem systemu okazała się instalacja Nimbus Pocket 70 M NET i Nuos Evo 110 A+. Nimbus M Pocket 70 M NET, podłączony do jednego systemu klimakonwektorów najnowszej generacji, gwarantuje ogrzewanie i klimatyzację domów, natomiast Nuos Evo 110 A+ zapewnia 170 litrów wody o temperaturze 40°C. Aby poprawić klasyfikację energetyczną, budowniczy zdecydował się również podnieść izolację konstrukcji. W ten sposób mieszkania osiągnęły klasę A2

WYWIADY Z PROFESJONALISTAMI

GIANLUCA CICCONE STUDIO TECHNICZNE - PROJEKTANT

Akie było wsparcie firmy Ariston w fazie projektowania/zarządzania placem budowy?

Zespół Ariston wspierał mnie dużą dyspozycyjnością podczas realizacji całego projektu, udzielając cennych porad technicznych, aktywnie uczestnicząc w budowie i wyjaśniając zalety łączności klientom końcowym. W szczególności bardzo doceniam stałą obecność na miejscu, aby wspierać pracowników, którzy wciąż nie są świadomi tego nowego typu zakładu i jego potencjału.

SPÓŁDZIELNIA VULCANO - BUDOWNICZY

Dlaczego zainstalowałeś Aristona?

Wybrałem Ariston, ponieważ oferuje technologie grzewcze, które nie wymagają użycia gazu, ale są niezwykle wydajne i charakteryzują się niskim zużyciem. Doceniam również stałe wsparcie techniczne zespołu Pre-Sales, który pomagał mi we wszystkich fazach projektowania, towarzysząc mi w przejściu od początkowego projektu – który obejmował montaż tradycyjnego systemu z kotłami kondensacyjnymi – do bardziej wydajnego z pompą ciepła